sobota 23. června 2012

S TVÁŘÍ BERÁNKA

V prvé řadě jdu omluvit svou 2měsíční absenci, kterou způsobilo zkouškové období. Vše dopadlo (nad očekávání) dobře, žádný předmět nemusím opakovat, zapsali mě do dalšího semestu a včera jsem složila poslední zkoušku, tak si můžu užívat téměř 3 měsíců prázdnin. Gratulovat mi nemusíte, jako by se stalo! :-)

Logicky teď začínám plánovat dovolenou a k ní i četbu, kterou si vezmu s sebou. Mezi ostatními knížkami bude určitě něco od Magdy Váňové. Její romány jsou krásně odpočinkové, napínavé, ze života a čtou se opravdu jedním dechem... Naposledy jsem od ní četla román S tváří beránka.

Anotace nakladatelství Šulc a Švarc
Získat si lásku a důvěru někdy trvá celá léta, ale přijít o ně může člověk během jediného dne. Ze zdánlivě nevinných příčin se takto rozpadá vztah charizmatického houslaře Zbyška a jeho ženy Violy, kteří se dostanou pod tlakem anonymních dopisů do vleklé manželské krize. Viola si neuváženě zaflirtovala s neomaleným sukničkářem Beranem, který se nechce smířit s tím, že ho odmítla, a hledá cestičky, jak se pomstít. Ale není jediný, kdo by rád Violu pokořil. Usiluje o to i její nejlepší přítelkyně Olina, věčně nespokojená manželka Zbyškova bratra. Od chvíle, kdy se obě vdaly, jednají ve všem protichůdně. Olina se užírá Violinými úspěchy a přesvědčuje sama sebe, že ona zná nejlepší recepty na všechny životní problémy. Violu doprovázejí románem lidé s tváří beránka a srdcem lišky a každý z nich má svoji třináctou komnatu. Jeden v ní ukrývá žárlivost, druhý zbabělost, další závist. Peklo, kterým si Viola se Zbyškem museli projít, jako zázrakem zmizí, když se Beran a Olina za své zákeřnosti sami vytrestají.

0 komentářů:

Okomentovat